Aký bol rok 2016?

 

Veľmi osobitý a osobný. Osobitý šírkou záberu a množstvom akcii a osobný by mal byť každý rok, lebo tu a teraz hovoríme o svojich vzťahoch v ktorých žijeme a nie o ľahostajnosti. Tie sú aké sú a niekedy nám berú vietor z plachiet a niekedy je to fajn jazda.

Ak ste boli s nami na lodi, tak viete, že nie sme milovníci bezvetria. Ale aj vietor je dobrý, len do určitej sily, potom treba vyhľadať prístav a prečkať. Čas zastaviť sa.

Sme radi v spoločnosti s každým z vás a veľmi si vážime, že sa naše rady každoročne rozrastajú o nové tváre, o nové životné príbehy, s ktorými vstupujete do tohto spoločenstva. Je dôležité, že nás spájajú podobné ťažkosti a spoločné nachádzanie cesty ako ďalej. Niet hrdinov, sme všetci muži hľadajúci Boha. Každý jeden sme na tej ceste niekde a tak je potrebné, aby sme sa na nej z času na čas počkali a porozprávali sa ako ďalej. O tom bol rok 2016 a je jedno na ktorom programe sme boli a na ktorej strane spoločenstva sme sa nachádzali.

 

Tešíme sa otvoreniu našich aktivít pre všetky ženy, nielen tie z projektov OTEC & SYNOTEC & DCÉRA, ako to bolo do teraz. Vnímame to ako ďalší rozmer spolupráce na formácii rodín.

 

Na našu stránku www.chlapi.club sa dá dostať aj zo stránky  www.prerodiny.sk. Nájdete tam všetky akcie, ktoré už poznáte, chceme tým zvýrazniť našu snahu pomôcť celým rodinám. Je tam však aj nová dôležitá aktivita: DOM  pre rodiny (skratka DOM: duchovné otcovstvo a materstvo). Ide o nové rozšírenie našich činností pre ľudí, ktorí chcú aktívne vstupovať do sprevádzania a pomoci iným v pomáhajúcich profesiách.

 

Tešíme sa na prvú chlapskú akciu, ktorá bude  v termíne 30. 3. – 2. 4. 2017 na Škutovkách. Po rokoch (Kolová hradba jún rok 2009) sme pre vás pripravili časovo dlhšiu obnovu na tému Závislosti. Začíname vo štvrtok večer a končíme nedeľu obedom. Radi by sme sa všetci dostali do väčších hĺbok nášho duchovného sveta a na jeho pravdivé spoznávanie potrebujeme všetci viacej priestoru. Je to ponuka, aby ste sa pokúsili na obnovu pozrieť ako na čas pre Neho so mnou. O tom by to v skutočnosti malo byť.

 

Na záver by som sa rád podelil o zážitok z obnov, kde sme po celý rok fungovali ako spoločenstvo, krásne fungujúce spoločenstvo....to bolo pre nás veľkou pridanou hodnotou. Patria do neho autor textu Ján Balažia, Andrea Abelová, Braňo a Mima Gajdošovci, Maroš Fusek, Paľo Dzivý (SBD) a v pozadí sa modlili mnohí ďalší.

 

Želáme Vám všetkým požehnaný rok 2017 a veľa dôvodov na radosť :)