Napísali ste nám

Píšeme Vám

Publikácie a knihy

Partneri & podpora

2017

 

Otec&Dcéra – Pobytový tábor Škutovky

dátum prijatia správy: 30. 5. 2017

Bol som s dcérou na programe Otec a dcéra na Škutovkách 2017. Bez preháňania píšem - bol to požehnaný čas pre nás dvoch a verím že bude pre celú našu rodinu. Celá skupina sme boli otvorení, ochotní robiť zmeny v našich životoch a bolo to cítiť. Predstavte si tri dni programu, prednášok a praktických činností (ide sa na hlbinu, alebo reže sa do živého)
s výsledkom - zmena chápania vzťahu. Nič zložité na vysvetľovanie, len iný pohľad na spoločný život. Verím, že ma tieto dni ovplyvnili navždy, už len ďalej rozvíjať a žiť zasadené :-). Boh konal prostredníctvom organizátorov a účastníkov. Vrele odporúčam všetkým otcom a dcéram.

Peter

 

 

 

2016

 

Plavba Otec&Syn a Chlapskí chlapi

dátum prijatia správy: 18. 10. 2016

Dakujem za prijemne chvile prezite v spolocenstve s vami
a tiez za krasne fotky, ktore nam ich budu dlho pripominat.

Vlado

 

———

 

Plavba Otec&Syn a Chlapskí chlapi

dátum prijatia správy: 17. 10. 2016

Dakujem za vzacne cenne prijemne spoločenstvo.

Bolo mi s vami na lodi veľmi dobre :-)

Martin

 

———

 

Plavba Otec&Syn a Chlapskí chlapi

dátum prijatia správy: 17. 10. 2016

Dakujeme vsetkym za skvely moreplavecky aj duchovny zazitok!

Syn chcel zostat este tyzden...

Peter

 

———

 

Plavba Otec&Syn a Chlapskí chlapi

dátum prijatia správy: 16. 10. 2016

Velka vdaka Vam vsetkym za ucast a spolocenstvo. Ak mam hovorit za seba, je to zazitok na cely zivot. A myslim, ze to iste mozem povedat aj za nasich chalanov. Vdaka samozrejme patri hlavne organizatorom – Jankovi a Branovi. Takisto aj knazom a v neposlednej miere aj nasim usilovnym fotografom, ktorych praca nam bude aj po rokoch pripominat tuto vydarenu akciu. Prajem pozehnany den!

Jaro

 

———

 

Duchovná obnova Chlapskí chlapi – Škutovky

dátum prijatia správy: 20. 9. 2016

Chcem sa poďakovať za možnosť stretnúť sa v chlapskom kolektíve, možnosť porozprávať sa i vypnúť zo stereotypu.

Slavo

 

———

 

Duchovná obnova Chlapskí chlapi – Škutovky

dátum prijatia správy: 19. 3. 2016

Chcem vam vyjadrit velku vdaku za zorganizovanie, vedenie takychto podujati. Pre mna to bol nesmierne uzitocny a pozehnany cas. Vzhladom na svoje problemy (rany a ine „kamene“ co som si vsade so sebou nosil) sa citim neskutocne slobodny a hlavne ovela menej zviazany strachom z vychovy syna. Bolo to vynikajuce, prednasky, spolocne modlitby, svedectva...  Odchadzal som nesmierne obohateny s nesmiernou ulavou. Bolo to vdaka Jurajovi (nielen) fundovane, vdaka spolocenstvu srdecne a povzbudzujuce. Akcia skutocne na urovni. Co sa tyka aj organizacie, podmienok..., klobuk dole, velka vdaka.

Ondrej

 

———

 

Duchovná obnova Chlapskí chlapi – Škutovky

dátum prijatia správy: 17. 3. 2016

A je po tom. Víkendovka na Škutovkách uprchla. Dobre nám bolo. A možno som sa ani poriadne nestihol zamyslieť nad tým, čo to všetko znamená a načo mi to všetko je a už prichádza šedosť všedného dňa.

Zdržal som sa v práci a ušiel mi vlak. Zájdem na jedno... k chlapom do staničnej. Veď nebudem mrznúť na stanici. V práci každý odo mňa chce stále viac a považuje to za samozrejmosť. Domov prídem neskoro a večeru sprevádza šomranie. Deti zasa neposlúchali v škole, umývadlo je zas zapchaté, a dvere na skrini znovu odpadli. Ten nový vešiak do kúpelne je ešte stále zabalený... Na všetko som sama.

 

I keď to nie je môj prípad a čakanie na vlak si odstojím v mrazivom vetre a manželka ma naradovaná privíta

s teplou večerou, čaká na mňa ďalší príbeh.

Sadnem si za stôl k večeri, doprajem si pivko a po obligátnych otázkach nastane vytúžená chvíľa uvoľnenia. Môj sedemročný syn sedí oproti a už od obedu čaká na svojho ocka. Je mu už pridlho a začne operadlom stoličky klepať o radiátor. Chvíľu to ignorujem, potom naň  prístne pozriem, ale on neprestáva. „Nerob to synku!“ Poviem nahlas... Nerob to synku, nooo nerob to!“ opakuje s provokatívnym posmeškom. „Ondro ja ti taáak naložím, prišiel som unavený z práce, mrzol som na stanici, teraz chcem chíľu kľud a ty ...!“ Je prvé čo ma napadne.

 

Najjednoduchšie je ujsť a tomu všetkému sa vyhnúť... Vlak bude meškať stále viac a trpké rozpoloženie budem stále viac polievať pivom... Veď doma aj tak nie je s nikým rozumná reč. Niekde tu to všetko môže začať. A práve tu sa začína písať jeden z mnohých dobre známych, donekonečna sa opakujúcich príbehov „staničnej krčmy“. O tom čo všetko možno do detí bitkou naložiť a ako sa píšu trpké príbehy detstva a ako sa s nimi vyrovnať a najlepšie im predísť nám rozprával otec Juraj.

Jeden z mojich postrehov na duchovnej obnove na Škutovkách: Neutekaj pred realitou a problémami, postav sa im a bojuj. Venuj čas svojim blízkym a v radostnom smiechu rodiny zanikne volanie staničnej krčmy.

S pozdravom Jaro.

 

———

 

Duchovná obnova Chlapskí chlapi – Škutovky

dátum prijatia správy: 14. 3. 2016

Bola to zázračná chlapská akcia, pri ktorej sa chlapi nehanbia  hľadať v živote Boha a neboja si priznať svoje slabosti a pády. Na nič sa nemusia hrať. Tešia sa taktiež so svojich darov a talentov, ktoré dostali. Vážia si svoju hodnotu a budujú pri tom naozajstnú mužskosť.

Niekto múdry raz povedal, že takí akí sú chlapi, taká býva aj spoločnosť v ktorej žijeme. Na to aby sme to v živote nevzdávali a boli rytieri doby, slúži aj toto stretnutie. Ďakujem chlapi za naše spoločenstvo a želám každému úspešný a spravodlivý boj.

Braňo

 

———

 

Duchovná obnova Chlapskí chlapi – Škutovky

dátum prijatia správy: 12. 3. 2016

Bol som veľmi prekvapený ako sa tu muži dokážu otvárať. Nielen v skupinkách, ale počas celého víkendu, či už pri obede / večeri alebo počas toho ako sme išli voliť. Že som tu vnímal blizkosť Boha, vďaka ktorej sa mnohí nebáli otvoriť a rozprávať aj o najhlbších miestach svojich sŕdc. A že prostredníctvom Jeho lásky a tomu, že si svoje zranenia nenechali pre seba, ale zdielali ho, že mu dovolili uzdravovať. Som prekvapený, aké to tu je všetko ľahké.

Tomáš

 

———

 

Duchovná obnova Chlapskí chlapi – Škutovky

dátum prijatia správy: 9. 3. 2016

Teším sa. Teším sa ako malý chlapec z toho, že som mohol byť medzi chlapmi. Medzi chlapmi, ktorí vedia odkryť i pomenovať skutočnosť pravým menom a neskrývať ju za hrubosť, mlčanie, ani ponárať ju do alkoholu. Vedia podporiť i poslúžiť. Aaach keby som vás mal vtedy..., dávno, keď som bol ešte malý. Tak by som to bol býval potreboval. Alebo keby na duchovné obnovy boli bývali chodievali chlapi z môjho okolia. Alebo keby každý chlap aspoň raz v živote... a keby ... bolo by toho možno na celú knihu...

Istý múdry človek  povedal: „Urob pre niekoľkých to, čo nemôžeš urobiť pre všetkých.“ Janko, Braňo, celý organizačný tím, naši kňazi a všetci, ktorí sa vložili do služby pre nás ostatných, ďakujem Vám. Obdivujem Vás za to, že ste sa v našej krajine

pustili do práce. Tam, kde bolo dlhé desaťročia „Pole neorané“. Prosím Vás, napriek všetkým úskaliam a útokom temnoty: vytrvajte! Majte srdce silné a držte sa Pána. Rád sa s Vami znovu uvidím.

Pekný a požehnaný deň z mrazivého Mníchova Vám želá Jaro.

 

———

 

Duchovná obnova pre chlapov

dátum prijatia správy: 4. 3. 2016

19.-21. februára 13 otcov prevažne z Banskej Bystrice, ale aj z Trnavy, Telgártu a Považskej Bystrice sa pri sprevádzaní Jana Balážiu a don Juraja Kovaľa SDB vybrali na cestu duchovného uzdravenia. Chlapsku atmosféru nám dopĺňalo čarokrásne prostredie nedostupnej chaty v Drábsku Sedmák, výnimočný sneh, vycerený oskar a necenzurovaný humor. Chlapov nepočuť často hovoriť o svojich zlyhaniach a utŕžených ranách, tiež nie je zvykom, že sa snažia spoločne nachádzať zmysel vo svojich bolestiach. Spolu s Božou pomocou a sprevádzaní sme sa vybrali na cestu Transformácie našich zranení a uzdravovania. Tá cesta bude riadne dlhá, ale už teraz viem, že v našom spoločenstve chlapov to bude neustále dobrodružstvo, na ktoré sa teším.

Juro, OTCaSY Banská Bystrica

 

———

 

Prednáška na tému „odpustenie”

dátum prijatia správy: 14. 2. 2016

Ďakujem za Vašu prednášku, neveril som vlastným ušiam - bolo to celkom o mne a, myslím, dosť aj o manželke. Vďaka Vám som mnohé pochopil a hlavne, pochopil som, že mám tiež nádej na zlepšenie. Môj meter je poriadne  skrátený. Ak som správne pochopil, riešenie je v odpustení. Pokúsim sa o to s Božou pomocou. Nech Vás oboch žehná Pán.

Jozef

 

 

 

2015

 

Duchovná obnova Chlapskí chlapi – Škutovky

dátum prijatia správy: 22. 9. 2015

Bola to zázračná chlapská akcia, pri ktorej sa chlapi nehanbia hľadať v živote Boha a neboja si priznať svoje slabosti a pády. Na nič sa nemusia hrať. Tešia sa taktiež so svojich darov a talentov, ktoré dostali. Vážia si svoju hodnotu a budujú pri tom naozajstnú mužskosť. Niekto múdry raz povedal, že takí akí sú chlapi, taká býva aj spoločnosť v ktorej žijeme. Na to aby sme to v živote nevzdávali a boli rytieri doby, slúži aj toto stretnutie. Ďakujem chlapi za naše spoločenstvo a želám každému úspešný a spravodlivý boj.

Braňo

 

———

 

Otec a Syn – Lozorno 2015

dátum prijatia správy: 8. 7. 2015

Ahoj Otcovia - a cez Vás pozdravujem aj Synov :)

ďakujem(e) za foto aj sprievodné slovo - a hlavne všetkým organizátorom za to, že do toho, čo sme mohli zažiť, vložili kus svojho srdca...

...ako aj každému jednému z Vás za to úžasné a obohacujúce spoločenstvo... Vďaka Ti - Braňo, Janči, Mišo, Abelovci, ... a vďaka celý tím «za tým»! Ja musím za nás konštatovať, že «potom» sa nám darí určite lepšie ako «predtým» :-)

Všetkým za náš tandem Ľudo & Peťo prajem krásne a + prázdniny, lebo začali sa úžasne! Tešíme sa na ďalšie „chlapské veci“!

Ľudo & Peťo

 

———

 

Duchovná obnova Chlapskí chlapi – Škutovky

dátum prijatia správy: 10. 4. 2015

Neuveriteľné! Našiel som tu naozajstných chlapov a nie padavky!

Chlapov ktorí sú normálni a úprimne hľadajú nášho nebeského Otca.

Juraj

 

———

 

Duchovná obnova Chlapskí chlapi – Škutovky

dátum prijatia správy: 9. 4. 2015

Čo dodať? Som na ceste a hľadám Boha. Myslím, že už som blízko, veľmi blízko.

Určite prídem aj nabudúce!

Peter

 

———

 

Duchovná obnova Chlapskí chlapi – Škutovky

dátum prijatia správy: 4. 4. 2015

Je to úžasné, keď viete že vás niekto chce vypočuť a neposudzuje vás podľa toho ako sa tvárite, vyzeráte a čo máte oblečené a aké auto vám patrí. Ďakujem za ten krásny čas.

Michal

 

———

 

Duchovná obnova Chlapskí chlapi – Škutovky

dátum prijatia správy: 30. 3. 2015

Ďakujem všetkým chlapom, že ma prijali medzi seba :)

Chlap z Bratislavy